top of page

Brzostkowisko

Znane pod kilkoma nazwami "Brzostkowisko", "Dębiny", czy "Banderoza" miejsce które zachowuje się w pamięci.

100 Hektarów CISZY

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

 

          Brzostkowisko - ośrodek położony w samym sercu lasu liściastego , blisko Rezerwatu Przyrody Natura 2000-bogatego w zwierzynęleśną i grzyby. Nasi goście mówią o Brzostkowisku- „oaza spokoju”, „dziewicze miejsce”,”„raj na ziemi”.

A to z racji tego,że w odległości dwudziestu kilometrów nie ma jakichkolwiek autostrad, elektrociepłowni, przemysłu.

Cisza i spokój.Najbliższe zabudowy w odległości 5 km od ośrodka. Występuje tu teren wyżynny- 100 metrów nad poziomem morza co sprawiaszok tlenowy dla organizmu. Teren pofałdowany z występującymi rozpadlinami po 50 metrów wzdłuż koryta rzeki

 

         W pobliżu przepływa rzeka Pasłęka(druga klasa czystości). Teren fortyfikowany: liczne wąwozy,rowy czołgowe, bunkry,skarpy pionowe.

Przez swoją różnorodność Brzostkowisko to idealne miejsce dla spragnionych kontaktu z przyrodą.

         Świetne miejsce na przeprowadzenie survivalu w warunkach leśnych. Woda pitna wydobywana ze studni głębinowej-Woda, której czas przenikania wynosi 700 lat- na podłożu gliniastym, filtrowana, uzdatniana o niezwykłych wartościach mineralnych. W ośrodku znajduję się kort do tenisa ziemnego,siatkówka, basen odkryty, oczko wodne z wysepką pośrodku, wieża widokowa,, staw po którym można pływać łódką i łowić ryby.

 

         Przy ośrodku znajduje się gospodarstwo ekologiczne gdzie można skosztować ekologiczne sery i twarogi własnej produkcji.„Brzostkowisko” w roku 2012 otrzymało I miejsce w konkursie na najpiękniejsze gospodarstwo agroturystyczne, w Powiecie Braniewskim.

Jest tutaj mini ZOO i ośrodek rehabilitacyjny dla zwierząt -są konie,kuce kozy, bydło azjatyckie,bawoły,dzikie kaczki, łabędzie, bociany całoroczne a także już od lat Orzeł Bielik.

 

          Dysponujemy pokojami o podwyższonym standardzie, sześcioma drewnianymi domkami całorocznymi, dużą salą bankietową(konferencyjną), salą kominkową , jadalnią. Organizujemy imprezy okolicznościowe, konferencje, szkolenia rożnego typu np,warsztaty aktorskie, treningi relaksacyjne, szkolenia dla kobiet, szkolenia z emisji głosu, survival w warunkach leśnych, spływy kajakowe, grzybobrania, kuligi. Jesteśmy w stanie zapewnić noclegi dla max 100 osób.

Ośrodek cały czas ulega rozbudowie. Chętnie nawiązujemy współpracę z firmami szkoleniowymi.

Brzostkowisko  Kontakt 502970081 / 501642632 Adres: Ławki 72, 14-405 Wilczęta, Powiat Braniewo

bottom of page